logoTlačový servisDokumentyGalérieUžitočné linkyKontakty

NSRV SR na výstave Země živitelka 2011

Národná sieť rozvoja vidieka SR (NSRV SR) sa po druhý krát zúčastnila na medzinárodnej poľnohospodárskej výstave Země živitelka v Českých Budějoviciach (25. – 30.8.2011).
Oproti minulého roka expozíciu NSRV SR netvoril len stánok centrálnej jednotky NSRV SR ale aj stánkom regionálneho pracoviska pre nitriansky kraj, regionálneho pracoviska pre prešovský kraj a stánky ôsmich slovenských miestnych akčných skupín (MAS).
Ústrednou témou spoločnej expozície bola obnova a rozvoj vidieka, prezentácia regionálnych produktov a výmena skúseností medzi MAS Slovenskej republiky a MAS Českej republiky.
Cieľom účasti NSRV SR na tejto výstave bolo nielen zviditeľniť poslanie a činnosť siete, ale pomôcť slovenským MAS prezentovať svoju činnosť, ich dosiahnuté úspechy, plány do budúcnosti a podporiť nadviazanie nových kontaktov so zástupcami Miestnych akčných skupín z Českej republiky.
V prvý deň výstavy expozíciu NSRV SR a MAS navštívil aj minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Zsolt Simon so sprievodom. V ďalšie dni si expozíciu prehliadol námestník ministra pro regionální rozvoj a cestovní ruch Michal Janeba, bývalý predseda vlády ČR Miloš Zeman, viacerí zástupcovia Ministerstva zemědělství ČR, Státního zemědělského investičního fondu, Celostátní sítě pro venkov, Agrární komory, atď.
Spoločné diskusie sa týkali problematiky rozvoja vidieka v SR a ČR, otázky podpory rozvoja vidieka.
 

Fotogaléria